O mně   

Již od mládí jsem rád pobýval v přírodě. Tento vztah ve mně probudili mí rodiče, neboť i když celý svůj život bydlím v Děčíně, většinu volného času jsme trávili na chalupě pod Jedlovou v Lužických horách. Odtud jsem poznával krásy zdejší přírody, ale nezůstávalo jen u Lužických hor. Vyráželi jsme společně poznávat i jiné oblasti naší republiky (v té době ještě Československé) . Mou nejoblíbenější oblastí se, ale postupem času stalo Česko-saské Švýcarsko a Labské pískovce, které mám tak říkajíc na dohled z domova.

     S fotografováním jsem začal někdy v roce 2004, nejdříve to byla snaha přivézt si vzpomínku z dovolené, ale postupem času se můj vztah k fotoaparátu a pohledu přes hledáček změnil v zálibu, které se snažím věnovat maximum volného času. Tomu odpovídala i postupná výměna fotografického vybavení od kompaktního fotoaparátu Olympus přes mou první zrcadlovku Carena 1000, která neoplývala spolehlivostí, a proto jsem po roce trápení přešel ke značce Canon. Teprve s novým fotoaparátem, v té době kinofilmovým Canonem EOS 500N, později EOS 33V, jsem začal pomalu a jistě  propadat kouzlu fotografie. Později jsem kinofilmový fotoaparát vyměnil za digitální zrcadlovku Canon EOS 40D s několika objektivy, tu jsem následně vyměnil za Canon EOS 5D mark II. V roce 2018 po velkém rozmýšlení měním celý systém a přecházím na Fujifilm. V současné době používám kompaktní Fujifilm X-T2 a ekvivalent rozsahu ohnisek jako u Canonu XF 10-24 a XF 18-55 a sadu makro kroužků pro detaily.

     Nejraději fotografuji krajinu „nedotčenou" rukou člověka, možná právě proto mám rád  rozhledy uprostřed skal Českého i Saského Švýcarska. Další mou velkou láskou jsou hory od Lužických přes Tatry po Alpy, kam rád vyrážím v době dovolené společně s manželkou a dětmi. Také díky jejímu pochopení, trpělivosti a podpoře mohu věnovat dostatek času svým toulkám s fotoaparátem na krku.

Momentálně používám:

Tělo:                                                  Objektivy:

Fujifilm X-T2                                     Fujifilm XF 10-24/4 R OIS

                                                           Fujifilm XF 18-55/2,8-4 R LM OIS

Stativ:

Genesis Base C5 + BH-40

Genesis BASE ABT + kulová hlava ABH-36

Filtry:

CPL Marumi

Ray Masters filters
Vytvořeno pomocí Mozello - nejsnadnějšího nástroje na tworbu webů na světě.

 .